GÜNDEM

Çekirdek Ailelere

Çekirdek Ailelere
Çekirdek ailenin tanımından girmek isterdim konuya fakat zihinlerinizi farklı bir şeyle meşgul etmek istiyorum.

Bugün okuduğumuz her gazete sayfası, dikkatle incelediğimiz her haber ajansı, sokakta yürürken kulaklarımızı misafir ettiğimiz açık kalmış ev penceresi bize diyor ki: Çekirdek ailelerin çekirdek kısmı “incir çekirdeğini doldurmaz.” deyiminden geliyor. Ne demek istediğimi anladınız. En ufak olayları büyütüp devlet meselesi yapma kurumu haline gelmiş ailelerimiz.

Bizim ailelerimiz!

Basit sebepleri olduğunu düşündüğüm bu büyük sorunumuzu çözmeyi dert edinmek zorundayız.

Herkes kendi işini, görevini bırakıp başkasının yükümlülükleriyle uğraşır ve eksikleri dile getirmeye başlarsa yirmili yaşlarda hayalini kurduğumuz o mutlu aile tablolarını ancak duvarlara asarız. Hiç utanmadan, sıkılmadan şikâyetler yankılanır bir duvardan bir duvara. Sütten çıkmış ak kaşık olan bizler, odamıza çekilip nefret beslemeye devam ederiz.

Birileri, hiçbir şeyi beğenmezsen daha mutlu olursunuz demiş olacak ki, “Yarabbi yemeklerin tuzu yok.”,“kahvesi hiç köpürmüyor.”, “bu çocuktan adam olmaz.”, “çorapları evin her yerinde.” ,“bir kere doğum günümü hatırlamadı.” Bunlardan daha çok var…

Bakın ben çok şey bildiğini iddia eden bir adam değilim. Yalnız eşlerinizden, çocuklarınızdan daha ne istiyorsunuz?

Kursağınızdan haram lokma geçirmeyen, namazında niyazında, dili küfürsüz cebi faizsiz bir adam var.

İffetini koruyan, balkona dahi pardösüsüz çıkmayan, evi çekip çeviren,  çocuklarını senden habersiz adam eden bir kadın var.

Maddeymiş, sigaraymış lafını bile etmeyen, internetin pisliğini zihnine tattırmamış, ev okul AGD üçgeninde mekik dokuyan bir yavru…

Kızmayın bana ama Allah’tan belanızı mı istiyorsunuz?

Yapmayın!

Modernleştirmediğimiz bir şeyler kalmalı. Yüzünü Batı’ya çevirmediğimiz, Çekoslovakyalılaştıramadığımız bir şeyler…

Başınızı yastığa koyup sabahlara kadar milyon milyon koyun saymak istemiyorsanız; eşinizin, kardeşinizin, çocuklarınızın ve hatta anne babanızın sizin için bir imtihan vesilesi olduğunu zihinlerinizden çıkarmayın.

Öyle inanıyoruz ki İSLAM, bizim ailelerimizle tekrar ayağa kalkacaktır.

YAZAR HAKKINDA
Bilal Gümüş
Bilal Gümüş
96 Ankara doğumlu ilk orta ve lise Eğitimini Ankara'da tamamladı. Şuan ANKARA Üniversite'si hukuk fakültesi 2.sınıf Öğrencisi olarak Eğitimine devam ediyor. AGD liseler komisyonunda çeşitli birim başkanlıkları ardından Görevine Ankara şube liseler komisyon başkanı olarak devam ediyor.
YORUMLAR
İçeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
YORUM YAPIN