EDİTÖR

Eğlenceli Bir Yaz İçin Neler Yapabilirsin

Eğlenceli Bir Yaz İçin Neler Yapabilirsin
Yine bir yaz geldi sevgili okur! Okullar kapanacak, sınavlar bitecek ve sen yaz planlamasına başlamış olmalısın. 

Yaz dediğimiz olgu bakış açımıza, yapmak istediklerimize, çevremize, yaşam koşullarımıza ve daha birçok etkene göre her birey için değişiklik göstermektedir. Yazın çalışıp kendine bir telefon veya bilgisayar almak isteyen bir öğrenci için yaz çalışmak demektir. Yazın sadece evinde oturup kitap okumak isteyen bir öğrenci için yaz okumaktır. Yazın memleketindeki yaylalara gitmek isteyen bir Karadenizli için yaz yeşillik, çay ve horon demektir. 

Bu yaz için bizim tavsiyelerimiz ise yukarıdakilerle benzer. “Bu yaz neler yapabilirsin?” için biz sana dört farklı öneri sunuyoruz. 

Çadır Kampı

Güzel bir sahil veya ormanlık alana arkadaşlarınla veya güvenilir sivil toplum kuruluşlarıyla kamp yapmaya gidebilirsin. Gece ateş yakıp ateşin başında kamp oyunları oynayabilirsiniz. Kampın parasal anlamda tuzlu olup olmaması ise sana bağlı. Profesyonel bir kamp alanında, çok güzel bir manzarada bu işi yapacaksan illa ki biraz tuzlu olur. 

Çalışmak

Öğrenci familyası telefonunu veya bilgisayarını değiştirmek istediğinde, eğer hiç yoksa bir tane almak istediğinde çoğu zaman ailesinden olumsuz bir cevap alır. Hele de enflasyonun bu kadar yüksek olduğu günümüz şartlarında dönüşler çok yüksek ihtimalle olumsuz olacaktır. Şimdi istediğini elde etmenin bir diğer yolu ise yazın çalışmak. Yüksek ihtimalle ihtiyacından çok daha fazlasını kazanmış olacaksın.

Dil Kursu

Yukarıdakilerin her ikisi de seni sarmadıysa ve başka ne yapabilirim diyorsan, yazın geleceğini daha parlak hale getirmek için dil kursuna gidebilirsin. Genel olarak İngilizce kursları bulacak olsan da eğer metropoldeysen Arapça, Farsça ve Latin dilleri gibi daha az konuşulan dil kurslarını da rahatlıkla bulabilirsin. Kurstan kalan tatil günlerinde de trekking/doğa yürüyüşü vb. aktiviteler yapabilirsin. 

Kitap Okumak

Son olarak, kendini dolu dolu bir kitap listesi belirleyip evde, şehrin sakin bir parkında, sevdiğin bir kitap kafede koca bir liste kitabı bitirebilirsin. Bu esnada hafta sonları trekking, arkadaşlarınla piknik gibi aktiviteleri de yapabilirsin. 

Selam ve dua ile, iyi okumalar! 

YAZAR HAKKINDA
Enes Yıldırım
Enes Yıldırım
Genç İstikbal Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
YORUMLAR
İçeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
YORUM YAPIN