KÜLTÜR SANAT

Hadi Neymar Bunu Da Yapsın..!

Hadi Neymar Bunu Da Yapsın..!
Bir insan, Türkiye şartlarında 4 yıllık bir fakülteden normal şartlarda 23 yaşında mezun olabiliyor. Malum emeklilik yaşı da 65’dir. Google arama butonuna “Türkiye’de ortalama yaşam süresi” yazarsanız 75 çıkacağını görürsünüz. Bir insan, üniversite mezunu olduktan hemen sonra işe başlasa ve 75 yaşına kadar yaşasa, maaş alacağı toplam sene emekli zamanında aldığı maaşlar ile beraber 52 senedir. 6000TL ortalama maaş alsa ve 52 sene hiç para harcamasa kazanacağı para ne kadardır biliyor musun? 1 Milyon Dolardır.

Gördüğünüz 5 tane resim; Neymar, Lebron James, Bugatti vs.

Lebron James’in, Nike ile hayat boyu kontratında kazanacağı ortalama para 500 milyon dolar.

Neymar, dünyanın en pahallı transferidir ve 220 milyon Euro’ya PSG’ye satılmıştır.

Mukesh Ambani isimli bir şahsın Hindistan’daki evi 1 milyar dolardan fazlaya mal olmuştur.

Bugatti’nin sadece 500 tane ürettiği ve şu ana kadar 300 adedi satılan Chiron arabası 3,2 milyon dolara satılıyor.

DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragrance Bottle adlı bir parfüm 1 milyon dolara satılmaktadır.

Ne anlatıyorum ben Allah aşkına?

Abdurrahman: Kanka, bi bakar msn?

Abdullah Abdurrahman’a bakar. Abdurrahman Abdullah’a masumca gülümser. Abdullah bu olay karşısında ne yapar? Abdullah da Abdurrahman’a gülümsedi, öyle değil mi?

İŞTE BU!!!

Okuduğunuz bütün parasal verileri çöpe atın. Vicdanı olan herkes Abdullahların tebessümlerini biriktirmelidir.

Çevrenizde olan insanlar, size nasıl para kazanmanız gerektiğini anlatıyor.

Ben de size Abdullahların tebessümünü kazanmanın yöntemini anlatmak istiyorum. (Önemli bir not: Abdullah bir insandır ve Allah’ın kuludur. Yani yazar burada İnsan kazanmanın yöntemini size anlatacaktır.) 

1) “Mümin hoş geçimli insandır. Geçinemeyen ve geçinilemeyende hayır yoktur.” (Hadis) Karşında uyuz biri mi var? Önemli değil “sana hakaret etmediği müddetçe” onunla geçinmenin yollarını aramalısın. HERKESLE GEÇİNECEKSİN ARKİDEŞ.

2) Lisede kantinde gençler GS – BJK maçından bahsederken, sen pat diye “Hey millet, insanlar açlıktan ölürken sizin konuştuğunuz mevzulara bak. Sizin hiç vicdanınız yok mu?” dersen işi bitirdin. Bir daha sen dünyanın en önemli konusundan da bahsetsen seni dinlemezler. Hele bi Peygamber Efendimizin ahlakına bak. Zeyd bin Sabit (r.a) diyor ki “Rasullullah, biz dünyadan söz ederken o da dünyadan söz ederdi. Ahireti konuştuk mu o da ahireti konuşurdu. Yemekten bahsedince yemekten bahsederdi.” Kaptın mı?

3) “Yav arkadaş, anlatıyorum anlatıyorum bu kas kafa anlamıyor, bundan adam olmaz” demeyeceksin. (Hava gibi ihtiyacımız olan gazetemiz, Milli Gazetemizin yazarlarından) Mahmut Toptaş Hoca diyor ki; “Beğenmeyeceğimiz insan yoktur. Mesela bir adam Rus devlet başkanı veya Amerika devlet başkanı Müslüman olmaz dese günaha girer. ”Çok meşhur bir hadis ne diyor “Kalbini yarıp baktın mı?” (Olayı bilenler okumayabilirler. Hani bir sahabe savaşta kâfir bir insanı tam öldürecek, o sırada kâfir kelime-i şehadet getiriyor. Bunun üzerine bu sahabe, beni kandırmak için böyle söyledi deyip o adamı öldürüyor. Neticesinde bu olay Peygamber Efendimize ulaşıyor ve parantezden önceki soruyu soruyor. Hatta enteresandır çok nadir hiddetlenen Efendimiz, bu olay üzerine ciddi manada hiddetlenmiştir diye kitaplarda geçer.) ETRAFINDAKİ HERKESE, BİZİM ŞU ELEMAN ŞUURLANSA EFSANE İŞLER YAPAR DİYE BAKMALISIN.

4) Bir anımı anlatmak istiyorum. AGD teşkilatında Konya’da çalışma yapmak nasip oldu. Bu çalışmalar esnasında bendenizin sorumlu olduğu bir kardeşimizin rahatsızlığını duydum ve hemen sıcak bir çorba alıp ziyaret ettim. Hatta ellerimle çorba ikram ettim aramızda bir muhabbet oluşsun diye. Daha sonra o kardeşimle çok ayrı bir bağım oldu. (Selam olsun İbrahim Ethem isimli Müslümanlara) Ne anlatmaya çalışıyorum? İNSANLAR DARA DÜŞTÜKLERİNDE SENİ YANLARINDA GÖRMELİLER. 

5) 3 maddeyi topluca yazacağım. (Bakalım kim, aaa dergide hata buldum madde 5’ten 8’e geçmiş direk diyecek. Hemen bir balık türü aklınıza geldi değil mi ) Madde 5: Mutlulukları ve acıları paylaşan biri olmalısın. Diğer madde: Hediye vermesini bilmelisin. Bir arkadaşa içten verdiğin bir parfüm (misk) 1 milyon dolarlık parfümden daha değerli olabilir. Ve Madde 7: Teşekkürü çok kullanmalısın.

8) Dinlemesini bilenler dinlenmeyi hak ederler. Abi dinliyorum dinliyorum hep beni ve inandığım değerleri eleştiriyor bizim arkadaş. Ne yapmam lazım? Eleştirilmekten korkma, eleştirene teşekkür et. Neticesinde kavgacı bir dil kullanmayarak haklı olduğun davanı ikna metodu kullanarak anlatmalısın.

9) Yav abi sen böyle diyorsun ama ben arkadaşlarla hoş geçinmeye çalışıyorum, onların dünyalarına girmeye çalışıyorum; maçsa maç, yemekse yemek fakat bizim elemanda hiçbir değişiklik yok. Önemli bir not söylüyorum altını çizebilirsin (neyse sen zahmet etme ben çizili olarak yazayım) Her konuşmanın ardından bir değişiklik bekleme. Hiçbir problem anında hallolmaz. Sözün eğer bir tohum gibi öz ihtiva ediyorsa (ihtiva etmek M.Ö. kullanılan bir ifadedir manası içermektir ) bekleyedur. O bir gün yeşerir. Sabırsız insanlar kendi ektikleri fidanları bile fark etmeden ezebilirler.

That’s enough. 

Bu metotları kullanarak haftada İslam davasına 1 kişi kazansan, 1 ayda 4, 1 yılda 52, lise hayatın boyunca 208, okul hayatı boyunca 16*52=832 kişiyi kazanabilirsin.

HADİ, NEYMAR BUNU DA YAPSIN..!

Sonuç Cümlesi: Dünyayı yaşanabilir hale getirecek olanlar cebine milyonları indiren Neymarlar değil, Kur’anı gönüllerine ve yaşamlarına Cebrailsiz tekrar indirecek olan Abdullahlar, Ömerler, Salihlerdir.

Netice ALLAH’tan…

 

YAZAR HAKKINDA
Maruf Fil
Maruf Fil
Genç İstikbal Dergisi Yazarı
YORUMLAR
İçeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
YORUM YAPIN