FİKRİYAT

Kuklayı Tanı, Kuklacıyı Daha Fazla…

Kuklayı Tanı, Kuklacıyı Daha Fazla…
Dünya Adem aleyhisselam’dan bugüne milyarlarca yıldır var. Milyarlarca insan geldi ve gitti. O günden bugüne değişmeyen tek bir şey var ; Hak ve Batılın savaşı… İyiler ve kötüler... Katiller ve şehitler... Merhametliler ve caniler... İlk şehit Habil ve ilk katil Kabil..

İşte dostlar, dünya denen bu imtihan yerinde her şey zıttı ile kaimdir. Bu sünnetullahtır. Bu Allah’ın iyilerle kötüleri ayırma yöntemidir. Zira Yüce Allah kimin daha hayırlı işler yapacağının ortaya çıkması için imtihan arenasını var etmiştir. Sonunda Hak yolda olanları ebedi saadet, batılın yolcularını ise ebedi zillet beklemektedir.

Feylesofların ve hususen ateist olanların, Tanrının varlığına negatif delil olarak getirdikleri kötülük probleminin açmazlarının temelinde de bu imtihan sırrını idrak edememeleri/etmek istememeleri gelmektedir. Afrikada çocuklar açlıktan ölüyor öyleyse Tanrı yoktur gibi tutarsız önermeler öne sürmektedirler. Oysa afrikada çocuklar ölüyor peki biz ne yapıyoruz demek gerekmez mi ? İşte batı düşüncesinin temelinde bu acımasız fikriyat yatmaktadır. İslam düşüncesinde ise öncelikli olan aç kardeşini doyurmak, evsiz kardeşini barındırmak, yoksulu giydirmek vardır.

Kardeşler, abiler dikkat edin! Bugün dünya küresel anlamda maalesef zalim ve kan emici, sömürgeci batının tahakkümü altındadır. Batı denilince akla Birleşik Devletlerin geldiği malum, hani şu İngiltereden göçen/göçtürülen, Amerika kıtasındaki yerlileri tek tek kesen, doğrayan, yıllarca süren iç savaşın ardından birliğini sağlayan! Amerika Birleşik Devletleri! Hani şu dünyaya demokrasi! dağıtan, hani şu halkları özgürleştiren Amerika! Hani şu Yahudi lobisinin egemen olduğu ama Obama’nın yönettiği sanılan Amerika! Dostlar daha nasıl net bir şekilde söylenir bilmiyorum ama ABD, bugün başta Müslümanlar olmak üzere aslında bütün dünyayı tehdit eden bir şer şebekesidir. Şeytan’ın fikirlerinin vücut bulduğu yer neresi diye sorarsanız size Beyaz Sarayı göstereceğim. Bütün komplo teorilerinin , illuminatiler’in v.s ötesinde bu ABD denen melanetin yaptıklarına bakarakta nasıl bir şeytani planın baş aktörü olduğunu görmek zor değildir. Bugün küffarın temsilcisi Amerika’dır. Süper güç Amerika! Bu devletin coğrafyamızı kana buladığını kim inkar edebilir? Önce Afganistan terörist ilan edildi ardından Irak’a demokrasi lazım denildi, Suriye İsrail’e tehditti, Kaddafi gitmeli Libya’daki diktatörlük yıkılmalı, Libya’ya da demokrasi gelmeliydi! Öyle ya Arap halkları baharı yaşayacaktı! Mısır halkı diktatör Mübarek’i yıktı. Yönetime Müslüman Kardeşler geldi. Ama hayır o da ne Mısır’a demokrasi ! değil, radikallik gelmişti! Hemen yıkılmalıydı! Demokrasi Sisi darbesiyle geldi! Binlerce Esma, Binlerce Muhammed katledildi. Şimdi Mısır demokratik! Irak’ta Diktatör Saddam yıkıldı, yerine bölünmüş bir ülke ve binlerce ölü bıraktı. Suriye’ye gelince, Musul ve Kerkük petrolleri İsrail’e Suriye üzerinden daha kısa ve kolay aktarılabilirdi. Öyleyse Suriye’ye de demokrasinin gelme vakti gelmişte geçiyordu bile..

2011’de başladı Suriye’ye demokrasinin gelişi , halen gelemedi ama yüzbinlerce Ümran, Muhammed, Yusuf gitti. Şimdi Suriye onlarca silahlı grubun yanında Rusya ve Amerika gibi devlerinde satranç tahtası haline geldi. Sıra kimde ? Arkadaşlar 15 temmuz bir işgal girişimiydi. Rahmetli Erbakan hocanın Iraktan sonra sıranın Suriye’de olduğunu savaştan yıllar önce söylediğini biliyorsunuzdur. Suriye’den sonra da sıra Türkiye’de. 15 temmuz gecesi havalanan uçaklara yakıt ikmali yapan tanker uçakların İncirlik’ten kalktığını söylemeye bilmem gerek var mı? Dostlarımızı bilelim, müttefiklerimizi! Ama en çok da düşmanlarımızı... Selam ve dua ile…

YAZAR HAKKINDA
Batuhan Çetin
Batuhan Çetin
91 yılının karlı bir Aralık günü memur şehri nam-I diğer gri şehir Ankara’da âleme gözlerini açtı. Biraz çalkantılı bir lise döneminden sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne başladı. Eğitimi halen devam ediyor… Fikir sancıları da… Şiir okur ama bu zalime taş atmayacağı anlamına gelmez.
YORUMLAR
İçeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
YORUM YAPIN