GÜNDEM

Poşetlerin Ücretli Olmasıyla İlgili Anket Sonuçları

Poşetlerin Ücretli Olmasıyla İlgili Anket Sonuçları
Türkiye’de yeni yıldan itibaren marketlerde poşetler para ile satılmaya başlanmıştır. Petrole dayalı ürün kullanımının azaltılmasına yönelik AB mevzuatına uyum çerçevesinde çıkan yasa Türkiye’de farklı tartışmalara sebep olmuştur.

Bu konu ile alakalı Genç İstikbal Dergisi olarak sosyal medya hesaplarımız üzerinden açtığımız anketlerde Twitter ve Facebook üzerinden farklı sonuçlara ulaşılmıştır. 

Twitter takipçilerimizin verdiği anket oylarında, Uygulanması iyi oldu seçeneği %45, Uygulanması kötü oldu seçeneği %44 ve Hiç düşünmedim seçeneği %11 çıkmıştır. Bu durumda konu üzerine hiç düşünmeyenleri dışarıda tuttuğumuzda Uygulanması iyi oldu seçeneği az farkla da olsa ağır basmaktadır.Facebook takipçilerimizin verdiği anket oylarında, Uygulanması iyi oldu seçeneği %47 ve Uygulanması iyi olmadı seçeneği %53 çıkmıştır. Facebook’ta Twitter’ın tersine uygulanmasının iyi olmadığını savunanlar çoğunluktadır. Diğer taraftan gelen mesaj ve yorumlardan, uygulama konusunda olumlu veya olumsuz oy veren takipçilerimizin poşetlerin çevreye verdiği zararlarda hem fikir olduğu ve oylardaki temel ayrımın uygulama konusunda olduğu anlaşılmaktadır.

YAZAR HAKKINDA
Enes Yıldırım
Enes Yıldırım
Genç İstikbal Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
YORUMLAR
İçeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
YORUM YAPIN