GÜNDEM

Tılsımı Bozmayın !

Tılsımı Bozmayın !
Adnan Demirtürk

1965 yılında Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde dünyaya gelmiştir. Trabzon’da öğrenim gördüğü yıllarda zekâsı bütün öğretmenleri tarafından fark edilmekteydi. Aslında ilahiyat fakültesini istiyordu ama Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesini kazanmıştı. Ankara’da olduğu yıllarda davası olan milli görüş harekatının içerisinde birçok görev yaptı. Üniversiteyi bitirdikten sonra memleketi olan Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde Milli Gençlik Vakfı İlçe Başkanı olarak görev yapmaya devam etti. Yayla şenliklerinde gelmişti ona haber, davasında büyük bir sorumluluğu daha üstlenmesi gerekiyordu. Artık o sadece Vakfıkebir’de ki gençlerin ağabeyi değildi, o bütün ülkedeki milli gençliğin ağabeyiydi. Gül yüzlü başkan her konuşmasında gençlerinin içini ısıtan bir samimiyet ve aşkla sahneye çıkıyor, kelimeleri tane tane ve doğru telaffuz ederek hitabını en mükemmel hale getiriyordu. Milli Gençliğin gül yüzlü başkanı ‘Tılsımı bozmayın! Tılsım kanlı bir kefenle Allah’ın huzuruna çıkmaya gönüllü olmaktır.’ diyerek, yüzünde bir tebessümle, vakıf çalışmaları için çıktığı yolculukta elim bir trafik kazası sonucu bu dünyaya gözlerini kapamıştır.

Furkan Doğan

1991 yılında ABD’nin New York eyaletinde dünyaya gelmiştir. Furkan Doğan 2 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye döndüler. Furkan doğan her zaman güler yüzlü ve büyüklerine saygılı bir kişiliğe sahipti. Furkan Doğan ilk ve orta öğretiminden sonra üniversite sınavlarına hazırlanmaya başladı, hala Amerikan vatandaşı olduğu için yabancı uyruklular için olan YÖS sınavına girmişti. Sınav sonucu açıklanmış ve Tıp Fakültesini kazanmıştı. Bu arada her Müslüman gencin içinde olduğu gibi onun içinde de bir Filistin davası yeşermişti. 24 Mayıs 2010 tarihinde İHH öncülüğünde farklı gruplarında katıldığı bir yardım gemisi Antalya limanından kalkıyordu ve Furkan son anda ismini yazdırabildiği bu kutlu yolculuğa katılabildiği için çok mutluydu. Neticede Furkan Doğan’da zalim İsrail tarafından uluslararası sularda saldırıya uğrayan yardım gemisinde şehit olan 8 kişiden biri olmuştu.

Abdullah Şahin

1990 yılında Nevşehir’de doğmuştu. Üniversite eğitimini Düzce Üniversitesi Elektrik Öğretmenliği Bölümünde tamamlamış ve bu esnada Anadolu Gençlik Derneği Düzce Üniversite Başkanlığı görevini yürütmüştür. Düzce’de yaptığı görevlerden sonra mezun olan diğer arkadaşları gibi iş aramak yerine kendisini çok sevdiği gençlerin kurutuluşuna adamıştır. Bunun için mezun olduktan sonra Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Ortaöğretim Komisyonunda görev yapmaya devam etmiştir. Abdullah Şahin güler yüzlü ve esprili mizacı ile sevilen, çalışmaları ortaya koyarken gösterdiği samimiyeti ile saygı duyulan bir kişiliğe sahipti. Bir gün yaptığı çalışma esnasında söylediği ‘Ben cihat çalışmalarının tadına doyamadım!’ cümlesi, dava kardeşlerinin yüreklerinde ve zihinlerinde samimiyetle yapılan cihat ibadetinin en güzel ifadesi haline gelmiştir. Abdullah Şahin yine bir gençlik çalışması esansında elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. 

YAZAR HAKKINDA
Enes Yıldırım
Enes Yıldırım
Genç İstikbal Dergisi Genel Yayın Yönetmeni
YORUMLAR
İçeriğe ait yorum bulunmamaktadır.
YORUM YAPIN