GÜNDEM

Taşınamayan Su

Taşınamayan Su
17 Şubat akşam saatlerinde Ankara Merasim Sokak’ta askeri aracın güzergâhında bulunan bomba yüklü bir araç patlatıldı. Son rakamlara göre patlama sonrası 28 kişi hayatını kaybetti, 61 kişi yaralı durumunda. Bu patlama, 4 ay arayla aynı kentte yapılan ikinci bomba eylemiydi. Anlaşıldığı üzere ilk canlı bomba eyleminden çokta ders alınmışa benzemiyor. Yetkililer eforlarını gedik açmayı önlemekten ziyade, gediği kapatma evresine saklıyor. Taşıma su ile değirmen dönmez, bunu hepimiz biliyoruz. Fakat problem daha büyük, cümlede ki nesne dahi yok şuan memlekette. Taşınan su yok. 

Yazmaya devam edip, bu sayfaya daha fazla şeyler, elle tutulur, gözle görünür bilgiler sığdırmak istiyorum. Fakat şöyle bir geriye bakıyorum. Daha önce defalarca hissettiğim/hissettiğimiz ve yazdığım/yazdığımız şeyler olduğunu fark etmem de çok uzun sürmüyor haliyle. Dev bir döngü içerisindeyiz. Bildiğimiz gibi olan aynı zamanda bildiğimiz gibi olmayan bir kısır döngü içerisindeyiz. Bir insana, bir aileye, bir topluma, bir halka, bir millete, ümmete ve tüm insanlığa karşı yapılan bu faaliyetlere alıştırılıyoruz, reva görülüyoruz. Bu hakka kim sahip olabilir?

Biz günahlarımızın ve günahlarınızın cezasının bu Dünya’da çekilmesi için duacıyız. Siz de olun.

Yaramızı gören yanımıza tuzluksuz gelmiyor. Savaş kararları artık basit veriliyor. İş savaşa gelince insanlar Napolyon Bonaparte kesiliyor. Daha da kötüsü, insanlar savaşın sadece silahla verilebileceğini zannediyor. Düşman, öldüre öldüre bitmez. Fakat ikna ede ede ilerlersek düşmanlık biter.

YAZAR HAKKINDA
Erman Akmaz
Erman Akmaz
Samsun'da doğdu. İlköğretim ve ortaöğretimini Samsun'da tamamladı. İlim uğruna yuvasından uçtu, yollara düştü. Hala Gazi Üniversitesi'nde eğitimine devam etmekte. Doğduğu yeri seçemedi, öldüğü yeri de seçemeyecek.
YORUMLAR
Yücel ALKAN
29-11-2016 - 16:45
Güzel yazı.
YORUM YAPIN